Antalya
Antalya

Antalya Lara’da Gezilmesi Gereken 4 Yer

Bu bölgede su çok önemlidir. Çünkü mitolojide “su perisi” anlamına gelen Lara  adını almıştır. Peki Larada en müthiş yerler nerelerdir? Biz sizin için derledik bile…

Altınkum Plajı

Altınkum plajı
Altınkum plajı

Bir diğer adıyla Lara plajı şehir merkezinin 18km güneydoğusunda yer alır. İncecik adeta altın gibi kumlara sahip olduğu için Altınkum adı verilmiştir. Tatilinizde Lara’ya uğrarsanız kesinlikle kızılçam ağaçlarının arasındaki altın gibi kumları olan bu plajda vakit geçirmelisiniz. İnce kumların romatizma rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinir.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi

Şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyor. 40 metre yükseklikten düşen suyun görüntüsü muhteşem bir manzara oluşturuyor. Düden çayı iki kola ayrılıyor. Türkiyenin en muhteşem şelalesi olan Düden Şelalesi’nden geçerek Akdenize dökülüyor. Kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Serin sular 40 metreden dökülürken huzur bulacaksınız. Yerli yabancı turistlerini ağırlayan şelale, 4 mevsim görsel şölen sunuyor.

Perge Antik Kenti

Perge Antik Kenti
Perge Antik Kenti

Bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan antik kentin geçmişi Hititlere dayanıyor. Sadece tarihi yapılarıyla değil Hristiyanlık dünyası içinde önemli yere sahiptir çünkü St. Paul iki defa ziyaret etmiştir. Sağlam duran stadyum antik kente girdiğinizde sizi karşılayacak ilk yapıdır. Agora, nekropol, Roma hamamı gibi yapılarda antik kentte görecekleriniz arasındadır. Perge antik kentinin ortasından geçen su kanalı buranın “su kenti” olarak adlandırılmasına sebep olmuştur.

Kaleiçi

Kaleiçi
Kaleiçi

Şehre inmemekte olmaz öyle değil mi? Lara’ya kadar gelmişken eski şehir merkezinide gezmelisiniz. Kaleiçinin dar sokaklarında gezerken gözlerinizin kamaşacağından eminiz. Kaleiçindeki kafelerin birinde oturup kahvenizi yudumlarken her kafanızı çevirdiğinizde gözünüze çarpan her sokak her taş tarihin bir parçası olduğundan emin olabilirsiniz. Sokakta gezerken sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

 

Antalya Larada Gidilmesi Gereken Otel Tema Lara Hotel;

Antalyanın kalbinde antalyanın merkezinde ama sizi antalya dışında hisstettirecek olan tema lara hotel size unutulmaz tatil ayrıcalıkları sunacak.

Wordfence Firewall blocked a background request to WordPress for the URL /wp-admin/admin-ajax.php. If this occurred as a result of an intentional action, you may consider whitelisting the request to allow it in the future.
https://www.marmarisreservation.com/wp-admin/admin.php?page=wpseo_social