Marmaris ve Yurtdışı Turlarına Çıkarken Sıkça Karşılaşına Sorunlar

marmaris

Marmarise Excursion‘a veya yurt dışına giderken karışabileceğiniz sorunları sizlere sıraladık. Peki neden? Biz düştük, Arda Kural düştü, Fenerbahçe de düşüyor gibi.. aman siz düşmeyin bari diyerekten, İzmir Son Dakika haberlerine çıkmanızı engelleyici

Havaalanına giderken aceleden pasaportu unutmak. 
Uzun çizgilerden geçmek seyahatin en berbat kısmı. Bu kısımda sizi terörist olarak yakalayıp yakalayamayacağını görmek için tüm soruları yönlendiren ve tekrarlayan gümrük memurları tarafından ruhunuz emilir resmen. Gereksiz yere kasılırsınız., dolandırıcılık, kaçakçılık ya da Nazi Almanya’sındaki savaş suçlarıyla suçlanıp suçlanmayacağınızı merak edersiniz. Bu Marmaris’te de heryerde de aynıdır.

Uçakta çok nahoş bir yolu yanında oturuyor. Özellikle ortak uçak nezaketini anlamayan biri. Bu aynı zamanda sürekli olarak koltuğunu yaslanmış bir yolcunun arkasında oturmayı da içerir.
Uçak içi eğlence sisteminde, özellikle uzun mesafeli uçuşlarda sınırlı seçim. Delirmeden önce izleyebileceğiniz sadece “Cinsiyet ve Şehir” bölümleri var. Varışta yeterince yerel para birimine sahip olmamak ve vatandaşınızı şu anda yerel para birimiyle değiştirdiğinizde ‘mali olarak tecavüze uğramış’ gibi hissediyorsunuz.
Sizi algıladığınız taksiler, sizi otelinize veya bir sonraki nakil tarzına (yani bir gemi gemisi) en doğrudan rotaya götürmediğinizi gösteriyor.

Ucuz Tatil için İndirim Avcısı Olun

Tüm esnafların sizi koparmaya çalıştıkları, istedikleri gibi ve her zaman cüzdanınızda bir ölüm tutacağı gibi hissetmeye devam ettiği duygusu. Yeni geldiğiniz ülkedeki temel dili öğrenmek. Bunu söyledikten sonra “merhaba”, “lütfen” ve “teşekkür ederim” öğelerini olabildiğince çabuk öğrendim.
Yerel su kaynağını kullanmaktan kaçınmak ve yiyeceğiniz yiyeceğin gıda zehirlenmesini önlemek için iyi pişirildiğinin bilincinde olmak her zaman uyanık olmak. Ülkenin tehlikeli bölgelerini nerede ziyaret ettiğinizi bilmemek. Şehrin yanlış kısmına, özellikle geceleri gitmek göz korkutucu olabilir. Işıkların yanında kal.

Trias Tour ve Marmaris Excursiona bağlı Marmaris Reservation Sizlere Pasaport Konusundada Yardımcı Olur Merak Etmeyin. Pasaportunuzu otel odanızda bile çalınmasından korumak. Not: Pasaportu asla otel kasasında bırakmam. Bakmak için en açık yerler olduğunu düşündüğüm odaya saklıyorum.
Değerli eşyalar odanızdan çalınmaktadır. Yine bu konuda pasaportumu yaptığım gibi aynı yaklaşımı alıyorum.
Bir gece dışarıda çok sarhoş olmak ve nerede olduğunuzu ya da ‘ana üsse’ nasıl gideceğinizi bilmemek.
Bir pub ya da gece kulübünde edindiğiniz içeceklerle uyuşturulmak. Bunu kişisel olarak tecrübe ettiğimden değil, kız arkadaşlarımın kaçınmaya özen gösterdiği bir şey.

Dışarıda yanlış insanlarla tanışmak, özellikle de sizi yoldan çıkarmaya çalışanlar.
Her şeyin kendi ülkesi gibi olmasını isteyen insanlarla birlikte bir tur otobüsüne tıkılıp kalmak. Özellikle: (1) temel yerel lezzetleri öğrenmeyecek olanlar, (2) sürekli olarak kendi ülkelerinden (imkansız olanın yanında olduğu zaman) kendi ülkelerinden yapılan yiyecekleri isteyecekler ve (3) her zaman işlerin neden olmadığına dair sızlanacaklar Eve döndükleri gibi.
Kendi ülkenizden rahatsız edici insanlarla karşılaşmak, eve döndükleri ‘Bogan kültürünü’ dışlamak için harika olduğunu düşünüyorum. Evet, bazen yurtdışında bir İzmir‘li olmaktan utanıyorum.

Mal ve hizmet satın alırken ‘gezmeye’ alıp almadığınızı belirlemek için kafanızdaki döviz kurunu sürekli olarak hesaplayın. Bu, özellikle bir tedarikçinin, sizden daha fazla ödeme yapmak için sizi şaşırtmak amacıyla yerel para birimi ile ABD doları arasındaki satın alma fiyatını değiştirmesi durumunda belirgindir.
Dolandırılmak. Orada sınırsız sayıda aldatmaca var. Evet, aptalca ‘değerli mücevher’ aldatmacasının kurbanı oldum. 22 yaşımdayken iyi bir fikir gibiydi.
En büyük sorun (meydan okuma) yurtdışında harika bir deneyime sahip olmak ve evi ‘normal hayata’ döndürmek.

 

Hadi sitemizi takip etmeye marmaris hakkında bilgi toplamaya ve eğer dilerseniz Marmaris Excursion İçin Marmaris Rezervazyonları yapmaya devam edin linki hemen buraya bırakıyoruz.

 

Wordfence Firewall blocked a background request to WordPress for the URL /wp-admin/admin-ajax.php. If this occurred as a result of an intentional action, you may consider whitelisting the request to allow it in the future.
https://www.marmarisreservation.com/wp-admin/admin.php?page=wpseo_social