Marmaris Turları ve Gezilecek Yerleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marmaris havası Marmaris uzun, sıcak, nemli, sonsuz güneş ışığı ve hafif günler geçiren, serin ve yağışlı kışları olan güzel bir Akdeniz iklimine sahiptir. Mayıs ve Ekim arasında yağmur yağması çok nadirdir. Temmuz ve Ağustos aylarında ısı dalgası sıcaklıkları görülebilir; Bu nedenle bazı insanlar Eylül ayında biraz daha serin olduğunda ziyaret etmeyi tercih ediyorlar. Kışlar ılımlı fakat yağışlı, Kasım ayından sonra yağışların büyük çoğunluğu. Yıllık yağışlar 48 dereceye kadar ulaşabilir ve sele eğilimli bölgelerde sel baskınlarına neden olabilecek yoğun bulut patlamalarına maruz kalma eğilimindedir.

 

 

 

 

 

 

YAŞAM KALİTESİ

 

 

 

 

 

 

Çoğu gurbetçi için Marmaris çok daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar ve bu nedenle tatil beldesini ziyaret edenlerin bir kısmı, bir tatil evi olarak ya da emeklilik için bir mülk satın alma kararını verir. Bazıları yaşamak için Marmaris’e taşınmayı bile seçecektir. Uzun sıcak yazlar ve bölgede yapılacak ve görülecek birçok şey ve büyük ulaşım bağlantıları ile, Marmaris’te yılda daha fazla insanın yaşamına karar vermesi hiç de şaşırtıcı değil.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatil için ana gelir kaynağı turizmdir. Geçmişte Marmaris olan balıkçı köyünden çok fazla bir şey kalmadı. Bu, 1980’lerde inşaat patlamasından kaynaklanmakta, günümüze kadar devam etmekte ve bu süreç içerisinde Marmaris’in daha fazla gelişmesine ve dönüşmesine yol açmaktadır. Ancak, dağların ve denizin arasındaki olağanüstü konumdan dolayı cazibesini koruyarak, tüm gün boyunca pastoral manzaralar sunar.

 

 

Marmaris, Akdeniz sahillerinde, Türkiye’nin güneybatı bölgesi olan Muğla ilinde, Türk Rivierası kıyısındaki bir liman kasabasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

NÜFUS

 

 

 

 

Marmaris, yelken ve dalış için de bilinir ve iki büyük ve birkaç küçük marinaya sahiptir. Muhtemelen Dalaman Havalimanı’nın yakın olması nedeniyle kış aylarında tekne turu yapanların en popüler yeridir.

 

 

 

 

 

 

İKLİM

 

 

 

 

 

 

Marmaris’in ortalama nüfusu kışın yaklaşık 31.000 kişidir. Tüm turistler ile yaz aylarında en az 300.000 kişiye çıkacaksın. 80’li yılların sonlarından beri popülerlik kazanmıştır ve yılda ortalama 10.000 ziyaretçinin ortalamasıdır. Marmaris, Türkiye’de yaşam için bir yıldan yıla varış yerine bir tatil beldesi olarak tanımlanabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wordfence Firewall blocked a background request to WordPress for the URL /wp-admin/admin-ajax.php. If this occurred as a result of an intentional action, you may consider whitelisting the request to allow it in the future.

Kontrol Ediliyor

Marmaris tekne turları

Kısa ve Öz Şekilde Anlatalım: Marmaris’te Ne Yapabilirim?

Benim görüşüme göre, Marmaris tekne turları gibi imkanlar bir yana tursun, çok sayıda plajı ve güzel …

https://www.marmarisreservation.com/wp-admin/admin.php?page=wpseo_social