marmaris-tours
boat trip

Uzun Tekne Turlarına Çıkacaklar İçin

Sözü fazla uzatmadan Marmaris Tekne Turlarının öncüsü Trias amcanız olaya giriyor ve sıralıyor;

  • Basit düşün.(easy booooy, easy!)

Popüler tekne turu hatlarında bile, odalardaki alan sınırlı. Bir ranza altında kaymayacak ya da küçük bir dolap rafına sığacak bir çanta getirmeyin. Giysilerinizi bir çok kez giymekten sakınmayın ve özellikle de saçlarınızın suda bir gün sonra kurumuş olmasının kimsenin umursamadığı bir dalış veya tur teknesinde büyük güzelliklerden kaçının.

Gerçekte tekne turlarında neye ihtiyaç duyabileceğinizle ilgili çok dikkatli düşünün ve listenizdeki diğer her şeyi sallayın.

  • Mantıklı kıyafet seçimi.

Dışarıda tonlarca hızlı kuruyan kumaş var.  Tekne turlarına çıkacaklar önce birkaç önemli parçaya yatırım yaptığınızdan emin olun. Eğer yüzecekseniz, ıslak bir mayoyu çekmenin bu zorlu hissini önlemek için bir veya iki tane ekstra mayo hazırlayın (bana güvenin, nemli Marmaris havasında çabuk kururlar).

İkinci ipucu: Tekne turuna çıkmadan önce açık renkli kıyafetleri almaktan kaçının. Açık renkli giysiler ıslandığında cicikleriniz veya diğer araç gereçler sıklıkla görülür.

  • Su ve rüzgar dostu aksesuarlar.

Güneşe maruz kalmamak için, rüzgarda takabileceğiniz bir şapka koyun. Utanç verici düşmelerden kaçınmak için kaygan zeminlerde ve merdivenlerde rahatça gezinebilmeniz için iyi tırnaklı sandaletler alın. Parmak arası terlik harika, ama beklenmedik bir şekilde suya isabet ederse onlara sayonara diyebilirsin. Aynı şey güneş gözlüğü için de geçerli. Ayak bileğinize dolanan gözlük tutucular ve su ayakkabılarını veya sandaletleri toplayın.

Bir başka pratik notta, deniz düz görünse bile, o sıcak fincan kahveyi döktürecek rüzgarın aniden ortaya çıkıp çıkmayacağının garantisi olmaz. Seyahat kupasını çantanıza atın; pişman olmayacaksınız.

  • Enerjik ve sulu kalın.

Güneşe maruz kalma ve tuzlu suda çalma süresi arasında, bir tekne turunda susuz kalmak kolaydır. Doldurulabilir bir su şişesini yanınıza götürmek, nereye giderseniz gidin, içmek için iyi bir hatırlatma sağlar.

Kapak tarafında, günü açık havada geçirmek heyecan verici, ancak açlık hissetmenize neden olabilir. Bir torba iz karışımı ve bir kutu protein çubuğu öğünler arasında açlığın önlenmesi için uzun bir yol kat edebilir.

Peki Tekne Turunda Sıkılırsak?

  • Eğlenceyi unutma.

Bir tekne turunda çok fazla zaman olabilir. Yanınıza bir kağıt destesi getirerek sosyal ortama katkıda bulunun. Diğer yolcuları tanımanın iyi bir yolu olmasının yanı sıra, yeni oyunlar da öğrenebilirsiniz.

Bağlama harika, ancak saatlerce zamanınızı kendi başınıza harcamak için hazırlıklı olun – genellikle WiFi ya da cep telefonu servisi olmadan. Tekne turlarında, roman okumak için harika bir fırsat.

  • Guard’ınızı iyi alın (tekne fobisi olasılığı için).

Mideleri demir olan insanlar bile rüzgarlı bir günde deniz tutması harekete geçirebilir. Yaygın olarak kullanılan reçetesiz seçenekler var , bu ilaçlarla uykunuz çok daha iyi geçer. Zencefil de rahatlatıcıdır bu arada. Marmaris turları’ nda ne delikanlılar gördü bu gözler, tekne tutunca çipura gibi batır batır yerlerde hoplayan :))

Wordfence Firewall blocked a background request to WordPress for the URL /wp-admin/admin-ajax.php. If this occurred as a result of an intentional action, you may consider whitelisting the request to allow it in the future.
https://www.marmarisreservation.com/wp-admin/admin.php?page=wpseo_social